TIKLA HEMEN ARAYIN 0544 449 64 65
van su tesisat
Van Tesisat - Kalorifer Tesisatı

Kat Kalorifer Tesisatları Arıza Bakım, Onarım Ve Montaj İşleri...

Kalorifer Tesisatında Dikkat Edilecek Hususlar
Kalorifer Tesisatı Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Bir Çok Nokta Vardır. Bunlara Dikkat Edilmez İse Isınamama Sonucu Üşüme, Gereğinden Fazla Isınma Sonucu Fazla Faturanın Gelmesi, Tesisatın Düzgün Yapılmaması Sonucu Su Kaçakları Meydana Gelebilmektedir. Bu Da Gereksiz Bir Çok Maliyeti , Zahmetli Tadilat İşlemlerini Tekrardan Yapılmasına Yol Açmaktadır.  36 Yılı Aşkın Tecrübemizle Bu Problem Ve İhtiyaçlarınıza Profesyonel Çözümler Getiriyoruz.

Tesisat Borularının Gidiş Yönü Önemlidir
Kalorifer Tesisatı Yaparken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Önemli Konulardan Birisi Tesisat Borularının Gidiş Yönünün Belirlenmesi ; Mümkün Olduğu Kadar Tesisatın Kısa Ve Az Dönüşlü Bir Şekilde Yapılması Gerekir. Bu Sayede Kayıplar Azaltılmış Olur Hem Isınma Miktarı Artar Hem De Isı Kaybı Oluşmaz Tasarruf Sağlanır. Doğru Keşif Sayesinde Tesisat Borularının Nasıl En İyi Şekilde Gideceği Belirlenir, Belirlenen Yola Göre Ustalarımız Bilgilendirilir Ve Tesisat Yapım İşlemine Bu Şekilde Başlanır.

Radyatör ( Petek ) Seçiminin Yapılması
Kalorifer Tesisatı Yapılırken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Bir Diğer Konu Da Radyatörlerin Seçimidir. Radyatör Seçimi Odanın Büyüklüğüne Göre, Odanın Isı Kayıpları Ve Odanın Kullanım Durumuna Göre Farklılık Arz Etmektedir. Eğer Odanıza Gereğinden Fazla Radyatör Kullanırsanız Gereksiz Fazla Isınma Sonucu Fatura Miktarınızda Artış Olur. Radyatörleri Gereğinden Az Kullanırsanız Isınamazsınız. Odalarınız Da Kullanılacak Radyatörleri Optimum Düzeyde Seçerek Rahat Ve Konforlu Bir Şekilde Isınmanızı Sağlayacak Ve Isınırken Fazla Fatura Ödememenin Rahatlığını Yaşayacaksınız.

Kombi Yeri Seçiminin Doğru Yapılması Gerekir
Kalorifer Tesisatı Yapımında Bir Diğer Önemli Konulardan Biride Kombi Yeri Seçimidir. Kombi Yerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Konu Banyoya Veya Mutfağa Yakın Bir Yer Seçilmesidir. Çünkü Kombi Mutfağa Veya Banyoya Ne Kadar Uzak Olursa O Kadar Su Sarfiyatı Artar Dolayısıyla Da Kombi Sıcak Suyu Ulaştırmak İçin Daha Fazla Çalışacağı İçin Gaz Sarfiyatı Da Artacaktır. Bu Sebepten Dolayı Kalorifer Tesisatı Yapımında, En Çok Dikkat Ettiğimiz Konuların Başında Kombi Yeri Seçimi Gelmektedir. Ayrıca Kombinin Kapasitesinin Seçimi, Evin Konumuna Göre Kombinin Seçimi, Müşterinin İstediği Ve Konfor Şartlarına Göre Seçim Yapılmaktadır.

vanda kalorifer tesisatı

Hizmet Alanlarımız
2016 Copyright © Van Tesisat.Ltd.Şti. Tel : 0432 213 09 10 Gsm : 0544 449 64 65 Mail : info@vantesisat.net  Tasarım : Gıyasettin Çelikok