TIKLA HEMEN ARAYIN 0544 449 64 65
van su tesisat
Van Tesisat - Sofben Tesisatı

Termosifon, Sıcak Suyu Üretme Biçimine Göre İki Değişik Şekilde Olur. Bunlardan Birincisi Sıvı Veya Gaz Yakıt İle Sıcak Su Elde Edilen Bakır Termosifonlar, İkincisi İse Elektrik Kullanarak Sıcak Su Elde Edilen Elektrikli Termosifonlardır. Günümüzde Büyük Şehirlerde Daha Çok Elektrikli Termosifon Kullanılmaktadır.
Katı Yakıtlı Termosifonlar
Bu Termosifonlar Borulu Ve Gömlekli Olarak Yapılır. Borulu Tip Termosifonlarda Yanma Sonucu Oluşan Sıcak Duman Ve Gazlar, Silindir Kazan İçindeki Bir Borudan Geçerek Etrafını Çevreleyen Suyu Isıtır. Gömlekli Tip Termosifonların Düzeneği İse Şöyledir: Silindirik Termosifon Gövdesinin Dışını Saran Bir Gömlek Vardır. Silindirik Termosifon Gövdesi İle Gömlek Arasında Duman Kanalı Vardır. Bu Tip Termosifonlarda Su, Daha Çabuk Isıtılırken Banyo Sıcaklığı Daha Yüksektir. Depolu Termosifona Sıcak Su Hazırlama, Termosifona Soğuk Su Girişi Bitmiş Döşemeden Yaklaşık 2500 Mm Yukarıda Bulunan Bir Depodan Sağlanır.

Şofben montajı şöyle yapılır:
– Şofbenin yerleştirileceği yer belirlendikten sonra, şofben alt seviyesi bitmiş döşemeden 1300 mm olacak şekilde kanca yerleri duvara işaretlenir.
– Kancalar arası mesafe yaklaşık 250 mm ölçüsündedir.
– Daha sonra işaretlenen yerler delinerek dübeller çakılır.
– Montaj kancaları sıkılarak şofben asılır ve terazisi kontrol edilir.
– Şofben soğuk su girişine vana takılır.
– Şofben sıcak ve soğuk su boru bağlantıları spiral hortumlu olarak yapılır. (Rakorlu olarak da yapılabilir.)
– Gaz bağlantısı yapılır.

van su tesisatçısı

Hizmet Alanlarımız
2016 Copyright © Van Tesisat.Ltd.Şti. Tel : 0432 213 09 10 Gsm : 0544 449 64 65 Mail : info@vantesisat.net  Tasarım : Gıyasettin Çelikok